Loading…

Vallja çame e Osman Takës ndezë festivalin multikulturor në Itali

  • 11/07/2019 | 09:13

Vallja çame e Osman Takës ndezë festivalin multikulturor në Itali

Në kuadër të Festivalit multikulturor në Collecchio të Italisë, është performuar edhe vallja çame e Osman Takës.


Kjo valle ka krijuar një atmosferë të veçantë, ndërsa është duartrokitur dhe mirëpritur nga të gjithë të pranishmit.

Në këtë valle, me koreografi nga Albert Bekja, vallëzuan prindër dhe të afërm të fëmijëve shqiptarë të grupit artistik “Mille Stelle”.

Vallen e ka publikuar edhe faqja italiane, e cila jep detaje mbi performancën dhe amtosferën e krijuar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë