Loading…

Valon Berisha, në formacionin më të mirë të kualifikimeve: Krahas tij është edhe Ronaldo

  • 12/09/2019 | 14:39

Valon Berisha, në formacionin më të mirë të kualifikimeve: Krahas tij është edhe Ronaldo

Valon Berisha është përfshirë në formacionin më të mirë të javës nga UEFA, tranmseton Gazeta Metro.


Kosova u mposht nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’.

Edhe pse ‘dardanët’ zhvilluan ndeshje shumë të mirë, ata nuk arritën që të nxjerrin pikë pozitive nga stadiumi i Southampton.

Valon Berisha shënoi dy gola dhe bëri një paraqitje të dallueshme.

Ai është përfshirë në formacionin më të mirë të javës nga UEFA. Ku aty janë të përfshirë edhe lojtarë të tjerë të mëdhenjë, si: Ronaldo, De Bruyne, De Jong, Sancho, Lenglet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë