Loading…

Valon Syla alarmon se Vetëvendosje po e mbush FSK’në me militanta për balotazh

  • 22/10/2021 | 13:30

Valon Syla alarmon se Vetëvendosje po e mbush FSK’në me militanta për balotazh

Gazetari dhe opinionisti, Valon Syla, ka alarmuar se Vetëvendosje (VV), po e mbush Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), me militantë për balotazh, shkruan Gazeta Metro.

Syla me anë të një shkrimi në Facebook, ka reaguar për konkursin e Ministrisë së Mbrojtjes, për rekrutimin e 840 ushtarëve të rinj të FSK’së.

Ai ka thënë se Kurti nëpërmes një ushtari norvegjez, duke iu referuar këtu ministrit Mehaj, se i hapi mbi 800 vende të reja në FSK bash për balotazh.

“Albin Kurti nëpërmes një ushtari Norvegjez, tash Ministër i Mbrojtjes nga Diaspora, i hapi 800 vende ‘të reja’ në FSK bash për balotazh. Ku jeni nisë. Me mush ushtrinë Vetëvendosje a? Edhe qaty keni met pa e flliç, e pasket mësy këtë here bashkë me Prindonin e Vjosën, me mush ushtrinë me militanta të Facebookut a. Emore llaskuca. Ky konkurs, duhet me u pezullu deri pas zgjedhjeve. Mos e flliqni FSK’në aty. Boll mo”, ka shkruar Syla.

Ndryshe dje ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, ka njoftuar se është hapur konkursi për rekrutimin e 840 ushtarëve të rinj në Forcën e Sigurisë së Kosovës. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë