Loading…

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

  • 17/09/2021 | 21:23

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Publicisti dhe analisti Valon Syla ka shkuar me ‘mindil’ në emisionin e parë të sezonit të ri në Pressing duke ironizuar kështu me ministrin e Shëndetësisë dhe kandidatin për kryetar të Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia, shkruan Gazeta Metro.


I pyetur lidhur me kuptimin e këtij veprimi të tij, Syla ka thënë se zgjedhjet lokale janë pak a shumë reciklim nga të gjitha partitë politike, e sidomos nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Unë mendoj që këto zgjedhje janë pak a shumë reciklim nga të gjitha partitë politike, e sidomos nga partia fituese me 50.28 përqind e zgjedhjeve parlamentare. Ku e kemi një ministër që ka dështuar në menaxhimin e C ovidit dhe gjithashtu është kandidat për kryetar të Prishtinës. Për çka mbahet mend është mindili, do ta mbaj mindilin në shenjë përkujtimi për ministrin Vitia dhe kandidatin suprem për Prishtinë, në raste të caktuara mund ta heqim, si fjongo nëpër drutë e Prishtinës. Eventualisht me ia dhënë Ramabajës kur ta mbronë Vitinë për t’u ditë që është pjesë. Është pak a shumë ky mesazh.”, tha Syla. /gazetametro.net 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë