Loading…

Van Dijk lavdëron Messin: Duhet të respektojmë madhështinë e tij

  • 03/12/2019 | 08:19

Van Dijk lavdëron Messin: Duhet të respektojmë madhështinë e tij

Mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk ishte ndër konkurrentët kryesor për të fituar çmimin prestigjioz ‘Topi I Artë’, gjatë mbrëmjes së djeshme në Paris, transmeton Gazeta Metro.


Edhe pse zuri vendin e dytë, ylli i Liverpool mbetet dinjitoz në humbje të këtij çmimi përkrah argjentinasit Lionel Messi.

E për superyllin e Barcelonës van Dijk ishte plot lëvdata. Holandezi e thotë për Messin se ‘madhështia’ e tij duhet të respektohet.

Duke folur para një turme të ndjekur nga yjet brenda Teatrit du Chatelet në Paris, Van Dijk pranoi se kurrë nuk besonte se do të ishte në garën për një çmim kaq të madh.

‘Për të qenë i sinqertë, kurrë nuk kam menduar se do të bëhem gati për këtë çmim derisa u emërova në të vërtetë. Fatkeqësisht ka një çift lojtarësh si ai (Messi) që janë të panatyrshëm, mendoj se janë fantastikë. Shikoni fituesin e gjashtëfishtë të këtij çmimi, duhet të respektojmë madhështinë e tij. Unë kam qenë afër por ka qenë dikush vetëm pak më mirë’, ka përfunduar van Dijk.

Messi dhe Van Dijk zunë vendin e parë dhe të dytë përkatësisht në ceremoni, ndërsa Cristiano Ronaldo doli në vendin e tretë.

Superstari i Juventus vendosi të mos marrë pjesë në këtë ngjarje, dhe gjithashtu i mungoi Messit dhe Van Dijk në fillim të vitit në çmimet e FIFA’s The Best. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë