Loading…

Varianti i ri i koronavirusit mbërrin në Serbi, e konfirmon Vucic

  • 24/01/2021 | 12:45

Varianti i ri i koronavirusit mbërrin në Serbi, e konfirmon Vucic

Presidenti serb, Aleksandar Vucic ka deklaruar se në Serbi ka arritur një lloj i ri i koronavirusit.


I njëjti tha se ky lloj i virusit erdhi nga një shtetas serb i cili mbërriti nga Londra në Beograd, transmeton lajmi.net.

Vucic theksoi se ky lloj i ri i virusit e frikëson atë për shkak të numrit të madh të të infektuarve me atë lloj në Britaninë e Madhe, por që sipas tij nuk ka vend për panik, sepse të gjitha kontaktet e personit në fjalë janë izoluar me të arritur ai nga Londra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë