Loading…

Varrimi i Deharit bëhet nesër në ora 14:00

  • 07/11/2016 | 13:58

Varrimi i Deharit bëhet nesër në ora 14:00

Varrimi i trupit të pajetë të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Deharit, i cili vdiq në burgun e Prizrenit do të bëhet nesër në orën 14:00.

Lajmin për gazetametro.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje Erzen Vraniqi.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në varrezat e fshatit Zllatar afër Matiqanit, ndërsa në ora 11:00 sipas Vraniqit, do të mbahet akademi përkujtimore në Fakultetin Filologjik.

Në orën 12:00 do të organizohet Marsh, i cili do fillojë nga Biblioteka Kombëtare deri tek sheshi Skëndërbe./gazetametro.net

foto

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë