Loading…

Vasfije Krasniqi Goodman: Ju lutem na lejoni të jetojmë në liri sikur ju

  • 12/06/2019 | 16:11

Vasfije Krasniqi Goodman: Ju lutem na lejoni të jetojmë në liri sikur ju

Vasfije Krasniqi Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të vendit, liri që i kushtoi shumë Kosovës, transmeton Gazeta Metro.

“Urime 20 vite Liri. Liri kjo që na kushtoi shumë por që ndjehemi krenar që u arrit”.

Krasniqi Goodman tutje në rrjetin social facebook shkroi se një pjesë e madhe e shoqërisë vazhdon të jetojë në ankth.

“Një pjesë e madhe vazhdon të jetojë në ankthin dhe tmerrin e robërisë familjare dhe shoqërisë. Pse duhet të jetojmë një jetë të tillë?”.

Ajo me këtë rast pati edhe një kërkesë drejtuar qytetarëve.

“Unë ju lutem që të na lejoni të jetojmë në liri, sikurse edhe ju”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë