Loading…

Vasfije Krasniqi-Goodman vlerësohet si Misionare e Paqes në Tiranë

  • 21/10/2019 | 08:56

Vasfije Krasniqi-Goodman vlerësohet si Misionare e Paqes në Tiranë

Aleanca Kosovare e Bizneseve dhe Misioni Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet, organizojnë sot ceremoninë zyrtare për vlerësimin e Vasfije Krasniqi-Goodman si Misionare e Paqes, transmeton Gazeta Metro.


Ky organizim do të zhvillohet që nga ora 12:00, në zyrat e misionit diplomatik në Tiranë.

Gjatë luftës së fundit në Kosovë, Krasniqi-Goodman e cila kishte qenë vetëm 16’vjeçare, i ishte nënshtruar torturave dhe dhunimit seksual.

Ajo tashmë jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është nënë e dy fëmijëve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë