Loading…

Profecia nga Vatikani: Kjo e keqe do na ndodhë në vitin 2017

  • 25/12/2016 | 10:23

Profecia nga Vatikani: Kjo e keqe do na ndodhë në vitin 2017

Vatikanii ka njoftuar se viti 2017 do të jetë një vit i fatkeqësive pas dështimit të ritualit vjetorë të gjakut.

Gjaku i tharë i Shën Januariu’it nuk ishte në formë të lëngshme gjatë një ceremonië në Itali, në të cilën Vatikani pa shenja se do të ketë ngjarje katastrofike.


Ceremonia e shën Januarius’it është bërë disa herë në vit, gjaku mbahet në shishe të veçanta dhe bëhet i lëngshëm gjatë ceremonisë, kjo mrekulli është regjistruar rregullisht që nga viti 1389, transmeton gazetametro.net.

Januarius’i i shenjtë ishte një peshkop i Napoli’t në shekullin e tretë të cilit i prenë kokën në persekutimin e të krishterëve nga perandori romak Diokliciani i cili vrau rreth 3,500 të krishterë.

Në qoftë se gjaku nuk bëhet i lëngshëm, kjo tregon se në muajt e ardhshëm do të ketë fatkeqësi të mëdha.

Gjaku nuk u bë i lëngshëm në vitin 1939, vit në të cilin filloi lufta e dytë botërore.

Viti 2016 ishte mjaftë i keq, ku SHBA’të dhe Britania e madhe kanë pasur një vit të trazirave politike si dhe lufta civile në Siri ka shkatërruar dhe vrarë shumë njerëz.  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë