Loading…

Vazhdojnë ndeshjet në Europë, sot derbi i shumëpritur i Manchesterit

  • 02/10/2022 | 08:59

Vazhdojnë ndeshjet në Europë, sot derbi i shumëpritur i Manchesterit

Sot vazhdojnë ndeshjet në garat evropiane.


Vëmendja sot është në kryendeshjen e kësaj jave në Premier Ligë, në mes të Man Cityt dhe Man United.

‘Citizens’ hyjnë në këtë takim me një formë më të mirë se ‘Djajtë e Kuq’.

Në shtatë takime djelmoshat e Pep Guardiolës kanë pesë fitore dhe dy barazime. United në anën tjetër nuk e nisën mirë edicionin e ri, por më pas u këndellën.

Ekipi i drejtuar nga Erik ten Hag kanë katër fitore dhe dy humbje (kanë një ndeshje më pak të zhvilluar).

Pavarësisht rezultateve të dy ekipeve, pritet të zhvillohet një ndeshje mjaft interesante.

Takimi në mes tyre fillon në orën 15:00.

Sot luan edhe kampioni i La Ligas, Real Madrid.

‘Mbretërit’ do kërkojnë të vazhdojnë me serinë e fitoreve edhe në shtëpi ndaj Osasunës, me fillim nga ora 21:00.

Në orën 20:45 Juventusi pret Bolognan.

‘Zonja e Vjetër’ nuk po kalon në një periudhë të mirë, andaj i duhen pikët e plota në këtë takim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë