Loading…

Vazhdojnë protestat kundër gjuhës shqipe (Video)

  • 23/03/2017 | 20:42

Vazhdojnë protestat kundër gjuhës shqipe (Video)

Për të 25’ën ditë me radhë po vazhdojnë protestat në Maqedoni me moton “Për Maqedoni të përbashkët”.


Edhe sonte kanë vazhduar protestat në Maqedoni, t cilat u mbajtën në disa qytete. Në Shkup protestuesit filluan para Qeverisë duke marshuar deri tek Kuvendi.

Si do natë tjetër edhe sonte protestuesit kërkuan nga partitë maqedonase që të refuzojnë platformën e përbashkët të partive shqiptare dhe mos zbatimin e dygjuhësisë në tërë territorin e Maqedonisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë