Loading…

Vazhdojnë sukseset e filmit ‘Home’ (Foto)

  • 16/01/2017 | 17:59

Vazhdojnë sukseset e filmit ‘Home’ (Foto)

Filmi “Home” i regjisores More Raça dhe producent Sunaj Raça, vazhdon me sukesesin e saj, në Festivalet Ndërkombëtare.


Ky film që ka qenë premierën botërore në edicionin e 24-të festivalit të madh “Raindance Film Festival” si një nga festivalet më të mëdha në Evropë, së fundmi ka marrë edhe çmim edhe në Kaliforni, çmimin “Best Featurette”, në Festivalin Idyllwild International Festival of Cinema.

20170116114006568

 

Filmi ‘Home’ është i bazuar në ngjarje të vërtetë dhe paraqet konfliktin për çështje trashëgimie në mes vëllait dhe motrës, në mes të drejtës tradicionale dhe asaj ligjore.

Në këtë film luajnë: Xhejlane Tërbunja, Sunaj Raça, Kumrije Hoxha, Bekim Mulaj, Florentina Ademi, Veton Osmani, Albulena Bardhi, Mirsad Ferati, Don Raça, Gani Morina.

‘Home’ është prodhim i shtëpisë filmike ‘Arena’ dhe është i mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosovës./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë