Loading…

Vazhdon befasia e këndshme, Arbëria fiton edhe në Pejë, kundër Besës

  • 25/09/2020 | 18:03

Vazhdon befasia e këndshme, Arbëria fiton edhe në Pejë, kundër Besës

Arbëria ka marrë tjetër fitore në Superligën e Kosovës.


Skuadra e promovuar këtë edicion në Superligën e Kosovës, Arbëria, ka fituar në udhëtim kundër Besës së Pejës.

Me rezultatin 0:3, skuadra e Arbërisë ka marrë pikët e radhës në kuadër të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net.

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 49’, kur rrugën deri te rrjeta e gjeti Llugiqi.

Rezultati u dyfishua nga Ibrahimi, në minutën e 70’, kurse rezultati final u vendos nga Qlirim Kashtanjeva, në minutën e 87’.

Arbëria tashmë është lidere e Superligës, me shtatë pikë të tubuara në 3 ndeshje të luajtura.

Besa mbetet me 0 pikë, në pozitën e fundit në tabelë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë