Loading…

Vazhdon gjendja e qetë në spitale: SHSKUK njofton se po trajtohen 54 pacientë të konfirmuar me COVID-19

  • 04/06/2021 | 15:20

Vazhdon gjendja e qetë në spitale: SHSKUK njofton se po trajtohen 54 pacientë të konfirmuar me COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka njoftuar se aktualisht në spitalet e Kosovës janë duke u u trajtuar 54 pacientë që janë të konfirmuar me virusin COVID-19, shkruan Gazeta Mero.


Në bazë të raportimeve nga klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme, në trajtim janë 131 pacientë, prej tyre 54 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë.

Tre pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, kurse 96 me oksigjeno-terapi.

Në QKUK janë të shtrirë 87 pacientë, 2 prej tyre në gjendje të rënduar, 27 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë, 71 me oksigjeno-terapi.

Më poshtë njoftimi i plotë nga SHSKUK. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë