Loading…

Vazhdon gjendja e rëndë në Maqedoninë e Veriut, këto janë shifrat e rasteve të reja atje

  • 20/11/2020 | 20:58

Vazhdon gjendja e rëndë në Maqedoninë e Veriut, këto janë shifrat e rasteve të reja atje

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3200 testime, nga ku 1237 persona kanë pozitiv në COVID-19.


39 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me COVID-19.

Nga ministria gjithashtu njoftojnë se 749 persona janë shëruar plotësisht nga COVID-19, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë