Loading…

Vazhdon kërcënimi i VV’së ndaj Dakës: Burri i Albulena Haxhiut po kërkon arrestimin e Valdete Dakës

  • 22/01/2021 | 18:54

Vazhdon kërcënimi i VV’së ndaj Dakës: Burri i Albulena Haxhiut po kërkon arrestimin e Valdete Dakës

Alban Krasniqi, bashkëshorti i kandidates së Vetëvendosjes për deputete, Albulena Haxhiut, ka kërkuar publikisht arrestimin e kryesueses së Komisionit Qëndror Zgjedhor (KQZ), Valdete Dakës.


Krasniqi, me anë të ‘Facebook’-ut, ka thënë se meqë policia ka hyrë në objektet e KQZ’së, atëherë le ta arrestojë Dakën.

“Meqenëse policia qenka në hyrje të KQZ-së le ta kryen detyrën e saj duke arrestuar Valdete Dakën dhe të fillojë çlirimi i institucioneve të kapura”, thuhet në reagimin e tij në ‘Facebook’.

Policia e Kosovës e ka siguruar objektin e KQZ’së përpara mbledhjes së sotme, pas sulmeve verbale që ka marrë kryesuesja e komisionit nga anëtarët e subjektit politik ‘Vetëvendosje’.

Glauk Konjufca, kandidat për deputet nga radhët e VV’së, e konsideroi si minim të demokracisë mos-lejmin që të marrin pjesë në zgjedhje individë me vepra penale në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë