Loading…

Vazhdon shtrenjtimi i benzinës në Kosovë, këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

  • 05/11/2022 | 09:15

Vazhdon shtrenjtimi i benzinës në Kosovë, këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria Industrisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e përcaktuara nga shteti për derivatet e naftës, vërehet benzina ka një ngritje të lehtë, shkruan Gazeta Metro.


Për dallim nga dita e djeshme, benzina sot ka pësuar një ngritje, dhe do të shitet me 1.46 euro.

Nafta mbetët në çmimin e njëjtë nga dita e djeshme, pra 1.71 euro, po ashtu dhe gazi natyrorë nuk ka pësuar ndryshime në çmim.

Këtë vit në tregjet ndërkombëtare nafta dhe derivatet e saja kanë pësuar rritje drastike.

Për këtë arsye Qeveria e Kosovës që nga korriku i këtij viti me vendime të njëpasnjëshme ka vendosur çmime tavan për këto produkte fosilore./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë