Loading…

Vazhdon të zbritet çmimi i naftës në Kosovë, mbeten i pandryshuar ai i benzinës dhe gazit

  • 21/09/2022 | 09:13

Vazhdon të zbritet çmimi i naftës në Kosovë, mbeten i pandryshuar ai i benzinës dhe gazit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 24 orët e fundit.


Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.58 euro për litër, i benzinës me 1.35 euro dhe i gazit me 0.75 euro, pra ka në rënie prej 2 cent për dizel, ndërsa ka mbetur i pandryshuar ai i benzinës dhe gazit.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së mërkurës.

Çmimi i naftës në Kosovës në javët e fundit ka shënuar vlera rekorde, për t’u rritur dita-ditës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë