Loading…
Vdekja e mistershme e njeriut që deshi ta ndryshojë botën me veturën që ecte me ujë
  • 21/01/2018 | 09:07

Vdekja e mistershme e njeriut që deshi ta ndryshojë botën me veturën që ecte me ujë

Shpikësi i automjetit me ujë në kohën kur ndodhej në një restorant kishte bërtitur “Ata më helmuan”.


A jeni të vetëdijshëm që makinat me ujë kanë ekzistuar vite më parë? Nëse jo, atëherë kjo çështje nuk është mbuluar nga të gjitha mediet.

Çuditërisht, shpikësi i një vepre të tillë duket se është ngacmuar për ndalimin e punës së tij ku në rrethana enigmatike është gjetur i vdekur, raporton “Disclose.tv”

Stanley Meyer, një nga shpikësit, ishte përgjegjës për projektimin e një vegël që besohej të ishte në gjendje të prodhonte makinën e cila do të mund të lëvizte me ujë.

Është vërtetuar se një makinë e tillë, kur ishte e pajisur me opsionet motorike, kishte aftësinë për të udhëtuar në të gjithë SHBA-në në një gallon me ujë. Shpikësi theksoi se, uji i pastruar ose uji i kripur ishin opsione të mundshme si lëndë djegëse motorike.

Stanley Meyer ishte i sigurt se puna e tij ishte njohur nga institucione të tjera, pasi mori vëmendjen nga Pentagoni dhe madje e nderuan për punën e tij.

Po ashtu, Instituti Britanik i Avancuar i Energjisë dërgoi një vëzhgues për të hulumtuar punën e tij. Më vonë, ata madje e konfirmuan këtë duke deklaruar se: “Kohët e fundit kemi dërguar një delegacion për të dëshmuar punën e Stanleyt, për ta vlerësuar punën e tij me të vërtetë. Ky është një nga shpikjet më të rëndësishme të shekullit”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë