Loading…

Vdes aktori dhe komediani i njohur amerikan

  • 25/10/2022 | 09:23

Vdes aktori dhe komediani i njohur amerikan

Aktori dhe komediani amerikan, Leslie Jordan ka vdekur në moshën 67-vjeçare. Ylli, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, vdiq në një aksident fatal me makinë në Los Anxhelos të hënën. Aktori humbi menjëherë jetën pasi makina e tij u përplas me një ndërtesë.


Publicisti i tij tha se bota ishte bërë një “vend më i errët” me humbjen e tij. “Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të ketë sot”, tha David Shaul. Aktori mori më së shumti famë kur luajti në serialin “Will and Grace”.

Në këtë serial ai luajti si Beverley Leslie – një rol për të cilin ai fitoi një Emmy Primetime në 2006. Leslie ishte i famshëm për shfaqje të tjera televizive si “Hearts Afire”, “The Cool Kids”, “Call Me Kat” dhe “American Horror Story”. Luajti gjithashtu në filma si “The Help” dhe “Ski Patrol” etj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë