Loading…
Vdes aktori i njohur shqiptar, vuante nga një sëmundje e rëndë
  • 16/07/2018 | 10:52

Vdes aktori i njohur shqiptar, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa, pas një sëmundjeje të rëndë.


I lindur në Durrës, më 8 prill 1940, u shqua më shumë në role komike në Estradën e Durrësit.

Fadil Hasa ka interpretuar edhe në filmat “Zëvendësi i grave”, “Kronikë provinciale” dhe “Mao Ce Dun”.

Nesër, në orën 10:00 do të bëhen homazhe në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë