Loading…

Vdes aktori Robert Vaughn, i njohur për rolin në ‘Man From U.N.C.L.E’

  • 12/11/2016 | 08:54

Vdes aktori Robert Vaughn, i njohur për rolin në ‘Man From U.N.C.L.E’

Aktori Robert Vaughn, më i njohur me rolin e Napoleonit në serialinë  televizive ‘’Man From Uncle’’ ka vdekur mbrëmë në moshën 83 vjeqare.

Vaughn, i cili gjithashtu luajti në filmat Magnificent Seven, Coronation Street dhe Hustle, la pas gruan e tij Linda, birin Cassidy dhe vajzën Caitlin.

12vaughn1sub-obit-master768

Menaxheri i tij Matthew Sullivan konfirmoj se ai kishte vdekur pas një beteje të shkurtër me leukemi akute.

“Zoti. Vaughn ndërroi jetë me familjen rreth tij, “tha zëdhënësi i tij.

robert

I lindur në New York  në vitin 1932, Vaughn ishte e destinuar për jetën në showbizness si  dhe dy prindërit e tij ishin interpretues.

Babai i tij, Walter Vaughn, ishte një aktor radio, ndërsa nëna e tij, Marcella Gaudell Vaughn, ishte aktore e  teatrit./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë