Loading…

Vdes anëtari i LDK’së në Prishtinë

  • 06/07/2020 | 12:49

Vdes anëtari i LDK’së në Prishtinë

Ka vdekur Rushit Selimi, ish-anëtar i Kryesisë së nëndegës së LDK’së në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur nga nëndëga Dardania e kësaj partie.

Varrimi i të ndjerit siç njoftohet, do të bëhet sot në orën 13:00.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar miq,
Me pikëllim të thellë ju informojmë se dje me 05/7/20 ka shkuar në amshim ish anëtari i kryesisë së nëndegës Dardania të LDK, z.Rushit Selimi. Axha Rushit ishte anëtar i devotshëm i cili edhe përkundër moshës së shtyrë një aktivist i pashoq i Lidhjes Demokratike të Kosovës të cilës nuk ju nda kurrë që nga fillimi. Do ta kujtojmë me shumë mallë e krenari përherë ashtu siq ishte i kujdesshëm dhe mik i vërtetë. Me këtë rast kryesia e LDK, Dega e IV i shprehë ngushëllime të sinqerta familjes së z. Selimi për humbjen e tyre.
Varrimi i të ndjerit bëhet sot në Prishtinë në varrezat në Arbëri në orën 13:00./gazetametro.net

Të nderuar miq,Me pikëllim të thellë ju informojmë se dje me 05/7/20 ka shkuar në amshim ish anëtari i kryesisë së…

Posted by LDK Prishtinë Dega IV on Sunday, 5 July 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë