Loading…
Vdes dirigjenti i parë i Kosovës Bahri Çela
  • 30/09/2018 | 17:20

Vdes dirigjenti i parë i Kosovës Bahri Çela

Bahri Çela ka vdekur në moshën 77 vjeçare, konsiderohet dirigjenti i parë kosovar​, njëherit edhe njëri nga themeluesit e Filharmonisë së Kosovës.


Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Kreshnik Çela në rrjetin social Facebook.

Dirigjenti i parë kosovar, që ishte edhe kompozitor dhe profesor, kishte vite që jetonte në Londër.

Ai ishte edhe njëri nga themeluesit e Filharmonisë së Kosovës.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë