Loading…

Vdes gazetari i njohur kosovar

  • 15/08/2022 | 16:09

Vdes gazetari i njohur kosovar

Ka vdekur pas një sëmundjeje të gjatë gazetari i njohur, Mehmet Emërllahu. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët, të cilët kanë njoftuar se varrimi do të bëhet nesër në orën 15:00 në Ramjan të Ferizajt.


Emërllahu ishte një ndër gazetarët më të vjetër në Kosovë, i angazhuar gjatë në shtypin e kohës para dhe gjatë luftës së vitit 1999.

Ai është autor i disa botimeve në gjuhën shqipe.

Njoftimi nga familjarët

Me dhimbje te thelle u njoftojme se sot pas nje semundje te gjate nderroi jete me i dashuri yne, Mehmet Emerllahu.

Varrimi i te ndjerit do te behet neser me 16.08.2022 ora 15:00 ne varrezat e fshatit Ramjan. Nisja e furneralit organizohet nga shtepia e te ndjerit ne rrugen Astrit Bytyqi ne Ferizaj.

Do te mbetesh pergjithmone shembulli i nje intelektuali te mirefillte dhe udherrefyesi i familjes dhe jo vetem!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë