Loading…

Vdes gruaja që u shërbente bukë ushtarëve të UÇK-së

  • 15/01/2022 | 08:08

Vdes gruaja që u shërbente bukë ushtarëve të UÇK-së

Në moshën 83 vjeçare ka vdekur gruaja që gjatë luftës në Kosovë u kishte përgatitur bukë ushtarëve të UÇK-së, Syna Geci.


Vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët nëpërmjetë rrjetit social “facebook”.

Varrimi i të ndjerës bëhet sot me 15 janar në ora 14:00 në varrezat e lagjes Geci në Llaushë.

Postimi i plotë:
Me pikëllim të thellë ju njofojmë se ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare Syna Geci.
E ndjera, që ishte pjesë e një familjeje që ka dhënë kontribut të madh në kohën e luftës, ka qenë e dashur dhe e respektuar nga të gjithë ata që kishin rastin ta njihnin. Veçmas luftëtarët e UÇK-së dhe të tjerët që ishin ushqyer nga duart e saj gjatë kohës së luftës.
Varrimi i të ndjerës do të bëhet të shtunën me 15 janar, në ora 14,në varrezat e lagjes Geci
E pikëlluar familja e të ndjerës!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë