Loading…

Vdes Hugh Downs, ishte legjenda e televizionit

  • 02/07/2020 | 23:33

Vdes Hugh Downs, ishte legjenda e televizionit

Ka ndërruar jetë legjenda e transmetuesve, i cili kishte 60 vjet përvojë në “Today,” “20/20” dhe ‘The Tonight Show’.


Hugh vdiq të mërkurën në shtëpinë e tij në Scottsdale, AZ , sipas familjes së tij, e cila lëshoi ​​një deklaratë të premten, duke thënë se vdekja e tij nuk ka lidhje me pandeminë koronavirus, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Hugh ishte një nga fytyrat më të njohura të TV gjatë karrierës së tij tepër të gjatë dhe të suksesshme si një transmetues … ai bashkë-prezantues i emisionin “Today” të NBC nga 1962 deri më 1971 dhe mbahet mend më shumë për 21 vitet e tij si bashkë-nikoqir i Barbara Walters në “20/20” të ABC.

Ai njihet me perlën që përfundonte emisionin në “20/20” me fjalët  “Ne jemi në kontakt, kështu që ju të jeni në kontakt”.

Hugh u tërhoq zyrtarisht nga 20/20 më 1999, ndërsa mori pjesë në një numër special të dokumentarëve gjatë viteve 2000.

Hugh ishte 99 vjeç.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë