Loading…

Vdes ish-futbollisti Besnik Fejzullahu

  • 18/02/2020 | 10:15

Vdes ish-futbollisti Besnik Fejzullahu

Ish-futbollisti i Besëlidhjes dhe Flamurtarit, Besnik Fejzullahu, ndërroi jetë të hënë, ndërsa do të varroset sot në orën 14:45 në varrezat e qytetit në Prishtinë.


Vajza e Besnik Fejzullahu, Saranda, njoftoi për vdekjen e babait të saj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku bëri të ditur se pasi Fejzullahu i kaloi tetë ditë në gjendje kome në SHSKUK, ai ndërroi jetë.

Fejzullahu ishte futbollist në vitet e 80-ta tek disa skuadra kosovare (Flamurtari, Ramiz Sadiku, Besëlidhja), ndërsa në vitet e fundit ishte paraqitur edhe si analist i Superligës dhe futbollit ndërkombëtar.

“Familjare, miq dhe dashamire, desha te ju njoftoj se sot me daten 17.02.2020 nderroi jete babai yne Besnik Ismail Fejzullahu (1961-2020). Pas nje patologjie vasculare, babai im qendroi ne gjendje kome per rreth 8 dite ne kliniken intenzive ne SHSKUK, pas te gjitha tentativave dhe perkushtimit te stafit mjekesor, ishte e pamundur qe babi yne te shpëtoj”, shkroi e bija e ish-futbollistit në Facebook.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë