Loading…
Vdes ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku
  • 14/03/2019 | 16:08

Vdes ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku

Pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka vdekur ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku.

Klubi Futbollistik Prishtina kujton se Dallku ka luajtur për Prishtinën në fundvitet e ‘70-ta dhe në fillim të viteve ’80, ndërsa thekson se ka qenë mbrojtës me nam i skuadrës më të madhe në vend, Prishtinës.

“Ka qenë pjesë e gjeneratës e cila pati filluar të krijohet me trajner Ilija Dimovskin, e që pastaj patën arritur majën e futbollit ish-jugosllav. Hapave të babait me shumë sukses në karrierën e futbollit e kanë përcjell të dy djemtë, Armendi tani kapiten i Prishtinës, dhe Ardini futbollist i Vorskla Poltavës nga Ukraina”, thotë FC Prishtina.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër më 15 mars në orët e pasdites në varrezat e Vushtrrisë.

FC Prishtina i shpreh ngushëllimet më të përzemërta familjes Dallku.

“Kujtimi për Sabitin do të jetë përgjithmonë në zemrat tona”, përfundon njoftimin FC Prishtina.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë