Loading…

Vdes ish-komandanti i UÇK’së

  • 16/01/2021 | 09:45

Vdes ish-komandanti i UÇK’së

Komuna e Malishevës ka njoftuar se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Paçrizi.


Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Komuna ka bërë me dije se varrimi i tij do të bëhet sot në ora 15:00.

“Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi. Varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 ne ora 15:00 ne varrezat e veteranve ne F.sh Dragobil”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë