Loading…

Vdes ish ushtari i UÇK’së

  • 04/12/2021 | 18:38

Vdes ish ushtari i UÇK’së

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Halmi Aliu, nga Tërballuqi i Vushtrrisë.


I ndjeri ka punuar edhe si zyrtar policor në Policinë e Kosovës.

Kurse, lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë asamblisti i VV-së në këtë komunë, Nasuf Aliu.

“Ish ushtar i UÇK-s, një shërbyes shembull në Policinë e Kosovës, një atdhedashës i vërtetë, një njeri me tipare burrnore, njeri i formuar dhe dashur për familjen, kusherinjët dhe për secilin që e njohu”, ka shkruar Aliu.

I ndjeri është varrosur sot në varrezat e fshatit Tërllabuq.

“Ju njoftojmë se sot më 04.12.2021 më i dashuri, babai ynë Halim Xh. Aliu ndërroi jetë. Varrimi do të bëhet më 05.12.2021 me namaz te drekës (12:00) në varrezat e fshatit Tërllabuq, Vushtrri ”, kanë njoftuar familjarët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë