Loading…

Vdes ish-ushtarja e UÇK’së

  • 29/01/2022 | 08:13

Vdes ish-ushtarja e UÇK’së

Ish-ushtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe infermiere në atë kohë, Vjosa Qerimaj, është ndarë nga jeta këtë të premte.


Lajmin për vdekjen e saj e bënë të ditur familjarët, teksa vlerësuan se kontributi i saj për vendin do t’i mbajë krenarë gjithë jetën.

“Motra jonë Vjosa na la sot. Ajo ka shërbyer si ushtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si infermiere në kohët më të vështira për ushtarët e plagosur dhe me nevojë mjekësore. Kontributi i saj nuk do të harrohet kurrë dhe do të na mbajë krenarë gjithë jetën”, thuhet në njoftimin e tyre.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë