Loading…

Vdes mjeku kinez, lëkura e të cilit ndryshoi pas trajtimit për koronavirus

  • 02/06/2020 | 16:48

Vdes mjeku kinez, lëkura e të cilit ndryshoi pas trajtimit për koronavirus

Një mjek kinez lëkura e të cilit ishte nxirë pasi ishte sëmurë rëndë me COVID-19, ka vdekur pasi ka luftuar me sëmundjen për gati pesë muaj.

Mjeku Hu Weifeng, që u infektua gjatë punës në janar, ka ndërruar jetë në një spital në Wuhan, te burimi i koronavirusit të ri, ka shkruar uebfaqja kineze “The Paper”.

42-vjeçari ishte trajtuar në intensivë për disa muaj, para se të vdesë për shkak të komplikimeve të shkaktuara nga koronavirusi.

Hu, një urolog, ishte kolegë i Li Wenliangut, mjekut që ishte qortuar nga policia pasi kishte alarmuar për virusin dhe më pas vdiq nga sëmundja.

Të dy mjekët kanë punuar në Spitalin Qendror në Wuhan.

Së paku pesë mjekë në këtë spital kanë vdekur. Nga spitali më herët ishte thënë se ndryshimi i ngjyrës së lëkurës që i ndodhi mjekut Hu ishte për shkak të një antibiotikut që kishte marrë ai për t’u trajtuar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë