Loading…

Vdes në moshë 79 vjeçare aktori i njohur

  • 17/08/2019 | 11:59

Vdes në moshë 79 vjeçare aktori i njohur

Aktori dhe regjisori i njohur Peter Fonda vdiq në moshën 79 vjeçare. Fonda u bë i famshëm nga roli i luajtur në filmin “Easy Rider”.


Lajmin për vdekjen e aktorin e konfirmoi familja por edhe menaxheri i tij Alan Somers.

79 vjeçari vdiq si pasojë e kancerit në mushkëri në shtëpinë e tij në Los Angeles.

“Me pikëllim të thellë ndajmë lajmin se Peter Fonda ka ndërruar jetë. Është një nga momentet më të trishtuara të jetës për të mos thënë më i trishtuari.

Ne nuk jemi në gjendje të gjejmë fjalët për të shprehur dhimbjen në zemrat tona”- shkruajnë familjarët..

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë