Loading…

Vdes në moshë 95 vjeçe Gloria Vanderbilt: Ajo që i dha jetë filmit ‘Breakfast at Tiffany’s’

  • 18/06/2019 | 21:17

Vdes në moshë 95 vjeçe Gloria Vanderbilt: Ajo që i dha jetë filmit ‘Breakfast at Tiffany’s’

Ajo ulej krah Frank Sinatras, Marlon Brandos, Gene Kellys dhe Errol Flynn dhe ishte një ndër femrat më seksi të botës, tranmseton Gazeta Metro.


Gloria Vanderbilt, vdiq dje moshën 95 vjeçare, ajo i dha jetë rolit të Holly Golightly në filmin “Mëngjes në Tiffany”.

Pas u bë e ditur se ka vdekur, djali i saj  ka folur publikisht:

“Gloria Vanderbilt ishte një grua e jashtëzakonshme që e donte jetën dhe e jetonte sipas kushteve të saj. Ajo ishte një piktore, një shkrimtare dhe dizajnere, por gjithashtu një nënë, grua dhe mike. Ajo ishte 95 vjeçe, por nëse pyesje njerëzit që qëndronin rreth saj do të thonin se ishte ndër gratë më të mira e të bukura që kishin njohur”.

Anderson, 52 vjeç, mund të ketë qenë duke iu referuar romanit erotik, “Obsession”, që nëna e tij shkroi në moshën 85-vjeçare./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë