Loading…

Vdes në moshën 97 vjeçare legjenda e Hollywoodit, Doris Day

  • 13/05/2019 | 15:28

Vdes në moshën 97 vjeçare legjenda e Hollywoodit, Doris Day

Ylli i Hollywoodit Doris Day, ka vdekur sot në moshën 97 vjeçare, transmeton Gazeta Metro.


Aktorja, njëherëshi edhe këngëtarja, ka marrë pjesë në filmat si Calamity Jane dhe Pillow Talk. Po ashtu ka pasur edhe një këngë hit ‘Whatever Will Be, Will Be’, gjatë vitit 1956.

Lajmin për vdekjen e aktores e ka bërë të ditur Fondacioni i saj i Kafshëve, të cilët tutje njoftuan se ajo vdiq në shtëpinë e saj në Carmel Valley.

Ndryshe, filmat e Doris Day e kanë bërë atë një ndër gratë më të njohura të të gjitha kohërave./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë