Loading…

Vdes nga kanceri aktorja e njohur në moshën 73 vjeçare

  • 26/01/2022 | 10:01

Vdes nga kanceri aktorja e njohur në moshën 73 vjeçare

Aktorja Kathryn Kates ka vdekur në moshën 73 vjeçare.


Përfaqësuesit e aktores konfirmuan se ajo vdiq nga kanceri në Florida, të shtunën e kaluar, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa nuk dihet se nga çfarë lloj kanceri vuante ajo, deklarata e tyre tregon se ajo e kishte mposhtur atë në të kaluarën përpara se sëmundja të kthehej vitin e kaluar.

Kates lindi në New York dhe pavarësisht rrënjëve të saj, karrierën e filloi në Los Angeles. Ajo filloi të ishte pjesë e televizionit dhe filmave në fillim të viteve 1980 me role të ndryshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë