Loading…

Vdes nga kanceri gruaja e John Travolta

  • 13/07/2020 | 08:40

Vdes nga kanceri gruaja e John Travolta

Gruaja  e John Travolta ka vdekur nga kanceri i gjirit në moshën 57 vjeçare, transmeton Gazeta Metro.


Ajo kishte luftuar fshehurazi sëmundjen për dy vjet. Kelly la pas bashkëshortin e saj të famshëm aktorin John dhe vajzën e tyre Ella, 20 vjeç dhe djalin 9-vjeçar Benjamin. Djali i tyre i madh, 16-vjeçari Jett, vdiq në 2009.

Një përfaqësues i familjes lëshoi ​​një deklaratë për njerëzit, duke thënë: “Në mëngjesin e 12 korrikut të vitit 2020, Kelly Preston , ndërroi jetë pas një beteje dy-vjeçare me kancerin e gjirit. Zgjedhja për ta mbajtur luftën e saj private, ajo kishte kaluar disa kohë trajtim mjekësor, mbështetur nga familja dhe miqtë e saj më të afërt. Ajo ishte një shpirt i ndritshëm, i bukur dhe i dashur që kujdesej thellë për të tjerët dhe që i sillte jetën çdo gjëje që preku.’’

Në Shtator, aktori John dhe Kelly festuan përvjetorin e 28-të të martesës. Në një mesazh emocional për burrin e saj në internet, Kelly tha: «Për Johnny-in tim të dashur, njeriun më të mrekullueshëm që njoh.

“Ju më keni dhënë shpresë kur të ndihesha e humbur, më ke  dashur me durim dhe pa kushte … më bëre  të qesh më shumë se çdo qenie tjetër njerëzore e mundshme.’’

Ajo së fundmi luajti në ekran në filmin 2018 Gotti si Victoria Gotti, gruaja e shefit të mafies John Gotti, së bashku me burrin John./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë