Loading…
Vdes një tjetër punëtor në vendin e punës në Prizren
  • 20/07/2018 | 11:37

Vdes një tjetër punëtor në vendin e punës në Prizren

Një person ka vdekur dje pas një lëndimi që ka marrë në vendin e tij të punës. Rasti ka ndodhur dje në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.


Siç raporton Policia viktima mashkull, në rrethana të panjohura është lënduar në vendin e tij të punës.

Ai fillimisht dërgohet për tretman mjekësor në qendrën spitalore rajonale Prizren e më pas edhe në QKUK-në, ku edhe ka ndërruar jetë.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore. Me vendimin e prokurorit rasti iniciohet dhe mbetet të hetohet.

Ky është rasti i dytë brenda pak javësh në Prizren. Më 30 qershor ka humbur jetën një 17-vjeçar në vendin e tij të punës në një fabrikë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë