Loading…

Vdes papritur fotografi i njohur shqiptar

  • 24/09/2020 | 21:19

Vdes papritur fotografi i njohur shqiptar

Ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare, Arben Çeli. Çeli ishte një fotograf i njohur në punimet e tij. Ai mësohet se ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër.


Lajmi është bërë i ditur nga miqtë e tij që i shkruajnë se janë tejet të pikëlluar dhe të tronditur nga ky lajm.

“Mos Ben! Mos miku im… Per ku kaq larg, ne nje vjeshte me shi vella?! O Zot… Ngushellime te ngrohta nenes se Benit, zonjes se tij dhe djalit te mrekullueshem; dy motrave, fisit te madh dhe te mire Celi! Ngushellime gjithe miqve dhe shokeve te Benit, brenda dhe jasht Shqiperise…

Homazh per ty miku im i mire…,” shkruan një prej miqve të tij.

“As e kisha menduar kurre se do e dëgjoja këtë lajm. O Ben Celi që ma theve zemrën. Përtej të qoftë rruga e lehtë dhe e ndriçuar siç ishe ti me buzëqeshjen dhe mirësinë tënde, o miku im! Nuk kam fjalë…,” shkruan një tjetër.

Arben Çeli ka lindur në Tiranë. Ai ka punuar dhe si fotograf i Reuters për Shqipërinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë