Loading…
Vdes skenaristja e filmit ‘The Hate U Give’
  • 06/10/2018 | 11:12

Vdes skenaristja e filmit ‘The Hate U Give’

Skenaristja e ‘The Hate U Give’, Audrey Wells, fatkeqësisht ka vdekur në moshën 58-vjeçare.


Ajo vdiq të enjten, vetëm një ditë përpara se filmi të dalë, transmeton Klan Kosova.

Audrey ishte duke luftuar me betejën e kancerit.

‘Gjatë pesë viteve të fundit, Audrey luftoi trimërisht me sëmundjen e saj dhe ajo vdiq e rrethuar nga dashuria. Edhe gjatë luftës së saj, ai kurrë s’ndaloi të jetonte, të punonte ose të udhëtonte dhe kurrë nuk e humbi gëzimin e as optimizmin’, tha burri i saj Brian Larky, në një deklaratë.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë