Loading…

Vdes veterani i UÇK’së

  • 28/09/2020 | 17:13

Vdes veterani i UÇK’së

Sali Morina nga fshati Akrashticë veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka vdekur sot, transmeton Gazeta Metro.


Përmes Facebook’ut, lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të UÇK-së, dega në Vushtrri, përmes një postimi në Facebook.

Morina ishte ushtar i Brigadës 142 ZOSH.

“Me dhembje të thellë dhe pikëllim, ju njoftojmë për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Salih Morina nga fshati Akrashticë. I ndjeri ishte ushtar i Brigadës 142 ZOSH, kurse neve na mbetet t’iu thurim lavde e merita atdhetarëve të tillë! Varrimi bëhet sot në orën 17:00, në varrezat e fshatit Akrashticë. Lavdi e përjetshme”, thuhet në njoftim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë