Loading…

Vdes veterani i UÇK’së, Halil Canolli

  • 21/10/2019 | 09:40

Vdes veterani i UÇK’së, Halil Canolli

Kosova ka humbur sot një nga figurat e çmuara të historisë së re, veteranin e UÇK’së Halil Canollin, babain e dëshmorit të kombit, heroin Basri Canolli – Shpendi.


Këtë e ka bërë të ditur kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Baca Halil dhe familja e tij dhanë shumë për lirinë e vendit dhe ndërtimin e shtetit të Kosovës. Në memorien tonë, Halili dhe çlirimtarët, ndër breza do ta kenë gjithmonë vendin e veçantë dhe respektin për sakrificën sublime, për Kosovën shtet”, ka shkruar ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë