Loading…

Vdes veterani i UÇK’së, Sabit Halilaj

  • 10/11/2018 | 11:18

Vdes veterani i UÇK’së, Sabit Halilaj

Pas sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Sabit Hasan Halilaj.


I ndjeri karrierën akademike e filloi si profesor i Gjuhës Shqipe në sektorin e arsimit në Drenas.

Ishte ndër pjesëtarët e parë të UÇK-së në Brigadën “Adem Jashari”, në zonën operative të Drenicës.

I ndjeri ishte dhe vëllai i heroit të kombit, Ragip Halilaj.

Varrimi bëhet sot në orën 14:00 në varrezat e fshatit Tërrdevc, të Drenasit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë