Loading…

Vdes vigani i ”Games of Thrones” (Foto)

  • 26/02/2017 | 16:44

Vdes vigani i ”Games of Thrones” (Foto)

Më i gjati britanez, aktori Neil Fingleton ka ndërruar jetë në moshën 36 vjecare. Ai u bë i njohur përmes pjesëmarrjes së tij në filmin ”Games of Thrones”.

Fingleton, në Britani njihej si njeriu më i gjatë. Aktori raportohet se kishte një problem shëndetësor me zemrën ku humbi betejën për jetë.

Ai u lind në Durham, para shpërnguljes në SHBA për të ndjekur shkollën e mesme.  Fingleton studoi në Universitetin e Carolinës Lindore para se të shijojë karrierën profesionale në Spanjë Kinë, Itali, Greqi dhe Angli./gazetametro.net

3db313ea00000578-0-image-a-18_1488120112409

3db30be400000578-0-image-m-24_1488120197158

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë