Loading…

“Vdiq edhe zemra ime pa ty”, fjalët prekëse të babait për djalin 15-vjeçar që ia vranë sot në Prizren

  • 18/01/2021 | 23:03

“Vdiq edhe zemra ime pa ty”, fjalët prekëse të babait për djalin 15-vjeçar që ia vranë sot në Prizren

Në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë shkollor u vra me thikë L.B., 15 vjeç, nga një bashkëmoshatar i tij në Prizren.


Policia njoftoi se i riu ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i bëntë ballë plagëve të shkaktuara nga mjeti i mprehtë-thika.

Babai i tij përmes një postimi në Facebook ka shkruar edhe disa fjalë shumë prekëse për djalin e tij.

Postimi i plotë:

Të Allahut jemi dhe te ai dot kthehemi

Inshalla Biri jem zoti na takon në xhenet

Se vdiq edhe Zemra jeme paty o shpirti babit.

Të Allahut jemi dhe te ai dot kthehemi
Inshalla Biri jem zoti na takon në xhenet
Se vdiq edhe Zemra jeme paty o shpirti babit Lirim

Posted by Shpejtim Buduri on Monday, January 18, 2021

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë