Loading…

Vdiç George Michael

  • 26/12/2016 | 00:15

Vdiç George Michael

Ka vdekur në moshën 53 vjeçare, legjenda e muzikës pop, George Michael, shkruan Gazeta Metro.


Michael, njihet se ka shitur më shumë se 80 milionë albume në të gjithë botën.

Në vitin 2008, revista Billboard kishte renditur Michael si artisti i 40’të në Billboard Hot, listën e 100 artistëve më të mirë të të gjitha kohrave./gazetametro.net.

ma

Përmes rrjeteve sociale kanë ardhur edhe reagimet e para nga personalitete të ndryshme të botës së artit e muzikës, që janë shprehur të befasuar me vdekjen e Michael.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë