Loading…

‘Vdiqa për pesë minuta’, Eriksen rrëfehet për arrestin kardiak

  • 04/01/2022 | 18:40

‘Vdiqa për pesë minuta’, Eriksen rrëfehet për arrestin kardiak

Mesfushori Christian Eriksen ka zbuluar se vdiq për pesë minuta duke ndjekur arrestin kardiak të tmerrshëm në “Euro 2020”.


Eriksen pësoi arrest kardiak në përballjen e Danimarkës ndaj Finlandës në qershorin e kaluar.

Por, ish ylli i Tottenhamit ia doli të rikthehet në jetë falë punës së jashtëzakonshme të doktorëve dhe bashkëkombësit Simon Kajer.

Për këtë incident të ndodhur, Eriksen për “DR1” ka zbuluar se zemra i ndaloi së punuari për pesë minuta.

“Ishte e mrekullueshëm që njerëzit shkruajtën dhe me dërguan lule. Kishte ndikim të shumë njerëz dhe ata u ndjenë se duhet të tregojnë këtë te familja dhe unë. Kjo më bëri shumë të lumtur”.

“Në spital, ata thoshin që vazhdoja të pranoja edhe më shumë lule. Ishte e çuditshme sepse nuk prisja që njerëzit të më dërgojnë lule, sepse unë vdiqa për pesë minuta”.

Ndërkohë, Eriksen vazhdon të jetë i lidhur me rikthimin në Premierligë pas largimit nga Inter, shkaku që nuk i lejohet të luajë në Seria A.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë