Loading…

Vedat Muriqi afër transferimit në Rusi?

  • 14/01/2022 | 20:14

Vedat Muriqi afër transferimit në Rusi?

Që kur mbërriti në Romë dhe veshi për herë të parë fanellën e Lazios, Vedat Muriqi nuk ka arritur të bindë as trajnerët e tij, e as fansat Biancoceleste.


Shifrat flasin vetë: vetëm dy gola të kosovarit në 48 paraqitje zyrtare me fanellën e Lazios, të cilët nuk e shlyejnë investimin e rëndësishëm të bërë dy vera më parë (gati njëzet milionë euro).

Orët e fundit po flitet për një largim gati të sigurt nga Italia dhe duket se sulmuesi kosovar mund të përfundoj në Rusi.
Skuadra e interesuar për Vedat Muriqin është skuadra e madhe ruse – CSKA e Moskës, raporton gazetari italian – Gialucca Di Marzio.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë